Obszar kolejowy pod stałym nadzorem służb

Podkarpaccy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, Policji oraz Straży Granicznej uczestniczyli w międzynarodowych działaniach prowadzonych w ramach akcji „Rail Action Week”, organizowanej przez UE RAILPOL – organizację zrzeszającą służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na obszarach kolejowych w wielu krajach Europy. Wspólne działania służb były ukierunkowane na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na terenach kolejowych.
Text author
st. insp. Piotr Żłobicki
Date added
2 kwietnia 2026
Print
Download
Obszar kolejowy pod stałym nadzorem służb

Rzeszowscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, wspólnie z policjantami i funkcjonariuszami Straży Granicznej, prowadzili wzmożone kontrole w ramach akcji. Mundurowi dbali przede wszystkim o bezpieczeństwo i porządek publiczny na obszarach kolejowych. Zwracali uwagę na przestrzeganie obowiązujących przepisów, w tym zakazu przechodzenia przez tory. Szczególną troską obejmowali osoby starsze oraz dzieci korzystające z transportu kolejowego.

Służby na bieżąco monitorują infrastrukturę kolejową i reagują na wszelkie sygnały mogące wskazywać na próby sabotażu lub destabilizacji ruchu kolejowego. Regularne patrole to ważny element działań, który realnie wpływa na wzrost poczucia bezpieczeństwa podróżnych.

Share on Facebook
Share on X