Nożownik ujęty przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

W dniu 31 grudnia 2022 roku do Posterunku Straży Ochrony Kolei w Zduńska Wola Karsznice dotarło zgłoszenie, że na terenie stacji Sieradz nieznany sprawca grozi pracownikowi ochrony dworca pozbawieniem życia, trzymając w ręku nóż. Skierowany na miejsce patrol funkcjonariuszy SOK ujął sprawcę napaści z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
3 stycznia 2023
Drukuj
Pobierz
Nożownik ujęty przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

W sobotę, 31 grudnia br. pracownik ochrony dworca kolejowego w Sieradzu z obawy o swoje życie powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Zduńskiej Woli, że na terenie stacji Sieradz przebywa nieznany sprawca, który wcześniej groził mu pozbawieniem życia, przy użyciu noża. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Zduńskiej Woli.

W chwili przybycia funkcjonariuszy SOK sprawca przebywał w rejonie budynku stacji od strony peronów, w rękach nadal trzymając nóż. Mundurowi podejmując interwencję wobec agresywnego mężczyzny próbowali go uspokoić rozmową, lecz on w dalszym ciągu wymachiwał w ich stronę nożem. Pomimo prób nakłaniania go do odłożenia noża nie reagował. Funkcjonariusze natychmiast sprawnie obezwładnili mężczyznę przy użyciu środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, chwytów obezwładniających i kajdanek.

Ujęty 52-letni mieszkaniec Sieradza wraz z zabezpieczonym dowodem rzeczowym w postaci noża został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu, gdzie prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające w sprawie. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat zgodnie z Art. 280 § 2 Kodeksu Karnego.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X