Nietrzeźwy kierowca w ,,Bezpieczny Piątek’’

Poranne działania ,,Bezpieczny Piątek’’ prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i Policji na przejeździe kolejowo-drogowym we Włoszczowie ujawniły 0,3 promila alkoholu w organizmie kierowcy Dacia Duster. Mundurowi powstrzymali nietrzeźwego mężczyznę od dalszej jazdy. Nieodpowiedzialnemu 55-latkowi za jazdę po spożyciu alkoholu grozi kara aresztu., grzywny do 5 tyś. złotych i utrata prawa jazdy.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
4 września 2023
Drukuj
Pobierz
Nietrzeźwy kierowca w ,,Bezpieczny Piątek’’

W miniony piątek od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei we Włoszczowie wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie oraz przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. prowadzili wakacyjną akcję ,,Bezpieczny Piątek’’, tym razem na przejeździe kolejowo-drogowym na linii 61 szlaku Włoszczowa – Czarnca.

Niestety wśród kierowców znalazł się jeden, który prowadził swoją Dacie Duster mając w organizmie 0,3 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie teraz za popełnione wykroczenie, jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi za to kara grzywny do 5000 zł, kara aresztu do 30 dni lub ograniczenia wolności do 90 dni, może zostać też nałożony zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat. Dalsze czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji we Włoszczowie.

Przypominamy, że celem trwającej przez całe wakacje akcji ,,Bezpieczny Piątek’’ jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych jak bezpiecznie pokonywać skrzyżowania torów i dróg. Co roku na przejazdach kolejowo-drogowych w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99 % z  nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, a nawet nietrzeźwi kierowcy. Dlatego też regularnie, we współpracy z PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. i Policją, przeprowadzamy akcje edukacyjno-prewencyjne na przejazdach. 

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X