Nietrzeźwy kierowca VW Polo utknął na przejeździe kolejowo-drogowym

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji w Kutnie ujęli nietrzeźwego mężczyznę, który na przejeździe kolejowo-drogowym utknął samochodem osobowym na torowisku. Badanie alkomatem wykazało 1,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych 54-latka wykazało, iż ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zgierzanin odpowie teraz przed sądem.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
3 listopada 2023
Drukuj
Pobierz
Nietrzeźwy kierowca VW Polo utknął na przejeździe kolejowo-drogowym

W piątek, 3 listopada br. dyżurny Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kutnie otrzymał informację od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, że na torach czynnych znajduje się samochód osobowy, który tarasuje ruch i nie może zjechać z przejazdu kolejowo-drogowego kat. D na szlaku Ostrowy – Kaliska Kujawskie. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK i Policji.

Po przybyciu we wskazany rejon, funkcjonariusze SOK i Policji zastali samochód osobowy marki Volkswagen Polo stojący na torowisku. Kierowca prawdopodobnie zjechał z płyt przejazdowych na torowisko i w efekcie utknął na torach. Podczas podjętych czynności okazało się, ze kierujący 54-letni mężczyzna znajduje się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Policyjne badanie wykazało 1,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Nieodpowiedzialne zachowanie kierującego pojazdem mieszkańca Zgierza stanowiło poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa własnego oraz mogło doprowadzić do tragedii w ruchu kolejowym. Samochód został usunięty z torowiska. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kutynie. Incydentalne zdarzenie spowodowało przerwę w ruchu pociągów na blisko 15 minut.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X