Nietrzeźwi nastolatkowie na szlaku kolejowym – interweniowali funkcjonariusze SOK

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach, 16 lipca 2022 roku, ujęli czworo nastolatków, którzy będąc pod wpływem alkoholu, dla zabawy, kładli się na torach, na szlaku kolejowym Stawiska – Katowice Janów. Młodzież swoim zachowaniem stworzyła ogromne zagrożenie nie tylko dla własnego zdrowia i życia, ale także dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego, ponieważ szlak, na którym przebywali małoletni jest często wykorzystywany przez pociągi towarowe.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
20 lipca 2022
Drukuj
Pobierz
Nietrzeźwi nastolatkowie na szlaku kolejowym – interweniowali funkcjonariusze SOK

W sobotę, 16 lipca br. funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach otrzymali informację, że na szlaku kolejowym Stawiska – Katowice Janów zauważono grupę nastolatków przebywających na torowisku. Na miejsce zgłoszenia niezwłocznie wysłano patrol zmotoryzowany SOK.

Po przybyciu w rejon zdarzenia mundurowi zauważyli grupę małoletnich. Część z nich wykazała się szczególnym brakiem wyobraźni, kładąc się na torach. Od młodzieży w wieku od 13 do 17 lat wyczuwalna była silna woń alkoholu oraz widoczne były wyraźne problemy z zachowaniem równowagi, co w przypadku nadjeżdżającego pociągu mogło mieć katastrofalne skutki.

Szlak kolejowy, na którym młodzież spędzała popołudnie jest często wykorzystywany przez pociągi towarowe, których droga hamowania, ze względu na ich ogromną masę, jest zazwyczaj dłuższa niż pociągów pasażerskich. Tym samym nastolatkowie swoim zachowaniem stworzyli realne zagrożenie nie tylko dla własnego zdrowia i życia, ale także dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego. 

Nietrzeźwi małoletni zostali przekazani funkcjonariuszom z V Komisariatu Policji w Katowicach, gdzie prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X