Nietrzeźwa 50-letnia matka utknęła autem na torach

W dniu 17 grudnia 2022 roku dyżurny zmiany Posterunku SOK w Zbąszynku otrzymał telefoniczną informację o stojącym na torowisku samochodzie osobowym, blokującym ruch pociągów na szlaku Dąbrówka Zbąska – Szczaniec. Niezwłocznie skierowani na miejsce funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji ujęli nietrzeźwą kobietę, która utknęła samochodem na torowisku, z 6-letnim synem. Badanie alkomatem wykazało 2,54 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
20 grudnia 2022
Drukuj
Pobierz
Nietrzeźwa 50-letnia matka utknęła autem na torach

W sobotę, 17 grudnia br. dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Zbąszynku otrzymał informację telefoniczną, że na szlaku Dąbrówka Zbąska – Szczaniec na torach czynnych znajduje się  samochód osobowy, który tarasuje przejazd pociągu towarowego relacji Września – Oderbruecke. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol funkcjonariuszy SOK z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Zbąszynku. Powiadomiono również Komendę Powiatową Policji w Świebodzinie.

Po przybyciu we wskazany rejon, funkcjonariusze SOK i Policji zastali samochód osobowy marki Suzuki stojący na torowisku. Kierowca prawdopodobnie zjechał z płyt przejazdowych na torowisko i w efekcie utknął na torach. Podczas podjętych czynności okazało się, że kierująca 50-letnia kobieta znajduje się pod wyraźnym wpływem alkoholu i podróżuje z 6-letnim synem. Badanie wykazało 2,54 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialne zachowanie kierującej kobiety pojazdem stanowiło poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa własnego, jej dziecka oraz mogło doprowadzić do tragedii w ruchu kolejowym.

Ujęta kobieta z dzieckiem została przekazana do dyspozycji funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, celem dalszych czynności wyjaśniających w tej sprawie. Samochód został usunięty z torowiska i przewieziony na policyjny parking. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i Policji nikt nie poniósł poważnych obrażeń. Incydentalne zdarzenie spowodowało przerwę w ruchu pociągów na ponad 5 godzin.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X