Nielegalni migranci z Afganistanu i Sri Lanki w porzuconym aucie

Mundurowi z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Węglińcu pełniąc służbę na szlaku kolejowym Węgliniec – Ruszków zatrzymali do kontroli auto, którego kierowca nie zastosował się do obowiązujących przepisów na przejeździe kolejowo-drogowym. Zignorował czerwone światło i opadające rogatki, następnie po zatrzymaniu pojazdu zbiegł z miejsca popełnionego wykroczenia. Okazało się, że przewoził osoby nielegalnie przebywające na terytorium Polski. W sumie funkcjonariusze SOK przekazali Straży Granicznej 9 obcokrajowców pochodzących z Afganistanu i Sri Lanki.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
16 maja 2023
Drukuj
Pobierz
Nielegalni migranci z Afganistanu i Sri Lanki w porzuconym aucie

Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowo-drogowym kat. A, kiedy funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Węglińcu zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Kierowca nie zważając na zamykające się rogatki oraz pulsujące czerwone światło wjechał na strzeżony przejazd. Mężczyzna nagle zjechał z drogi, porzucając pojazd z pasażerami w środku. Okazało się, że w Seacie Alhambra znajdowało się, aż dziewięć osób, których wygląd wskazywał, że mogą pochodzić z krajów Bliskiego Wschodu i prawdopodobnie nielegalnie przebywają w Polsce.

Po przeprowadzonej kontroli legalności pobytu przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu wyjaśniło się, że ujęte osoby są obywatelami Afganistanu i Sri Lanki, które nielegalnie przebywają na terenie Polski. Trwają czynności poszukiwawcze kierowcy, który prawdopodobnie był tzw. kurierem, czyli osobą specjalizującą się w nielegalnym przewożeniu osób na terytorium naszego kraju.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X