Niebezpieczny spacer po torach przerwany przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

Funkcjonariusze SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie, 11 czerwca 2022 roku, przyjęli zgłoszenie o przebywającym na torowisku na stacji Świdnik Miasto mężczyźnie. Szybka interwencja mundurowych zakończyła niebezpieczny spacer przed nadjeżdżającym pociągiem.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
14 czerwca 2022
Drukuj
Pobierz
Niebezpieczny spacer po torach przerwany przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

W sobotę, 11 czerwca br. w godzinach wieczornych, funkcjonariusze SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei
w Lublinie otrzymali informację, że na torach przy przystanku osobowym Świdnik Miasto znajduje się osoba postronna.

Po przybyciu w rejon zgłoszenia, funkcjonariusze SOK zobaczyli na końcu jednego z peronów osobę, która zeskoczyła na tor,
a następnie usiłowała podciągnąć się i wspiąć na kolejny peron. Mundurowi, mając informację o nadjeżdżającym pociągu osobowym w relacji Lublin Główny–Chełm niezwłocznie dobiegli do mężczyzny i przeprowadzili go w bezpieczne miejsce.

Podczas dalszej interwencji mężczyzna chwiał się na nogach i wyczuwalna była u niego silna woń alkoholu. Ponadto, podczas legitymowania sprawcy niebezpiecznego zachowania, do funkcjonariuszy SOK zgłosił się  jeden z podróżnych oczekujących na pociąg. Poinformował on, że ujęty mężczyzna przechodził także przed dwoma innymi, jadącymi wcześniej pociągami. Na miejsce wezwano patrol z Komendy Miejskiej Policji w Świdniku, który przeprowadził dalsze czynności w sprawie.

Nieodpowiedzialne zachowanie osób przebywających na obszarze kolejowym może skończyć się dla nich utratą życia lub trwałym kalectwem, a także prowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu pociągów. Równocześnie przypominamy, że każdy, kto zaobserwuje niebezpieczną sytuację lub podejrzane zdarzenie na obszarze kolejowym lub w pociągu – może zadzwonić pod numer alarmowy Straży Ochrony Kolei – 22 474 00 00. 

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X