Niebezpieczny incydent na torach. Nieletni układali kamienie na linii kolejowej

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Grupy Operacyjno Interwencyjnej w Przemyślu udaremnili wczoraj potencjalnie niebezpieczne zdarzenie na jednej z podkarpackich linii kolejowych. Grupa nieletnich ułożyła kamienie na torach, stwarzając realne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu pociągów.
Autor tekstu
st. insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
14 maja 2026
Drukuj
Pobierz
Niebezpieczny incydent na torach. Nieletni układali kamienie na linii kolejowej

Do incydentu doszło 13 maja 2026 roku na szlaku Ropczyce – Sędziszów Małopolski. Funkcjonariusze SOK prowadzili w tym czasie działania ukierunkowane na przeciwdziałanie aktom wandalizmu na obszarze kolejowym. Podczas patrolu zauważyli pięciu nieletnich, którzy przyjechali na miejsce hulajnogami i układali kamienie na torze.

Mundurowi natychmiast podjęli interwencję. W wyniku krótkiego pościgu ujęto jednego z uczestników zdarzenia, 14‑latka. Pozostałe osoby oddaliły się z miejsca na hulajnogach elektrycznych.

Ujętego nieletniego przekazano policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. Funkcjonariusze SOK usunęli kamienie z toru, przywracając pełne bezpieczeństwo ruchu kolejowego. O zdarzeniu poinformowano również dyspozytora Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie. Dalsze czynności prowadzi KPP w Ropczycach.

Straż Ochrony Kolei przypomina, że pozostawianie jakichkolwiek przedmiotów na torach może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, w tym zagrożenia życia i zdrowia pasażerów oraz pracowników kolei. SOK apeluje do rodziców i opiekunów o rozmowy z dziećmi na temat odpowiedzialnego i bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury kolejowej.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X