Niebezpieczna zabawa na torach przerwana przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

Patrol funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu, 6 lipca 2022 roku, przerwał niebezpieczną zabawę na obszarze kolejowym. Ujęty 14-latek rozkładał kamienie na torach kolejowych na szlaku Mosina – Luboń. To już kolejny w ostatnim czasie przypadek niebezpiecznych zabaw nieletnich w tym rejonie.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
7 lipca 2022
Drukuj
Pobierz
Niebezpieczna zabawa na torach przerwana przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

W środę, 6 lipca br. w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei pełnili służbę na szlaku Mosina – Luboń. Podczas patrolu zaobserwowali trzy osoby postronne przebywające w torach czynnych. Jedna z nich rozkładała przeszkody na główkach szyn. 

Na widok funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei chłopiec zabrał kamienie z torów i zaczął oddalać się z miejsca zdarzenia. Natychmiast został ujęty przez mundurowych. Chwilę później po torze przejechał pociąg. 14-latek podkreślił, że układanie przeszkód na torach było dla niego formą zabawy. Nie był on również świadomy, jak tragiczny w skutkach może być jej finał. Nieświadomi zagrożeń byli także pozostali dwaj nieletni przebywający na obszarze kolejowym. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Mosinie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Niestety, nie była to pierwsza niebezpieczna zabawa z udziałem nieletnich w tym rejonie, dlatego szlak Mosina – Luboń, charakteryzujący się znacznym natężeniem ruchu pociągów, systematycznie patrolowany jest przez Straż Ochrony Kolei. 

Przypominamy, że przebywanie osób nieletnich w miejscach niedozwolonych na obszarze kolejowym stanowi dla nich poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Ponadto pozostawione na torach przeszkody są realnym zagrożeniem dla przejeżdżających po nich pociągów, a tym samym – dla podróżujących koleją pasażerów. 

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X