Niebezpieczna zabawa na torach przerwana przez Funkcjonariuszy SOK

W dniu 8 grudnia 2022 roku Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Łodzi otrzymała informację, że na szlaku Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec pociąg relacji Łódź Kaliska – Łódź Widzew najechał na przeszkody z kamieni ułożone na główkach szyn. Błyskawicznie skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli dwóch chłopców, odpowiedzialnych za to niebezpieczne zdarzenie.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
9 grudnia 2022
Drukuj
Pobierz
Niebezpieczna zabawa na torach przerwana przez Funkcjonariuszy SOK

W czwartek, 8 grudnia br. komendant zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi otrzymał telefoniczną informację o niebezpiecznej sytuacji na torach czynnych. Na szlaku Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec, pociąg pasażerski relacji Łódź Kaliska – Łódź Widzew najechał na ułożone na główkach szyn przeszkody w postaci kamieni. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK zauważyli dwóch chłopców układających przeszkody na torach w postaci kamieni i butelek. Podczas interwencji podjętej przez mundurowych okazało się że nieletnie osoby w wieku 11 i 12 lat są obywatelami Ukrainy. Nastolatkowie przyznali się do układania przeszkód na torach informując jednocześnie, że oczekiwali na kolejne nadjeżdżające składy pociągów.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei usunęli ułożone przez nieletnich sprawców kamienie i butelki. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy z Komisariatu VIII Policji w Łodzi, którym przekazano ujętych chłopców celem dalszego postępowania.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X