Nastolatek z nożem i narkotykami ujęty na krakowskim dworcu

W dniu 4 marca 2023 roku do Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie dotarło zgłoszenie, że na terenie antresoli dworca Kraków Główny znajduje się agresywna osoba, która zakłóca spokój i porządek publiczny na ochranianym obiekcie oraz nie wykonuje poleceń ochrony dworca. Błyskawicznie skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK i Policji ujęli nastoletniego agresora, który posiadał przy sobie narkotyki i nóż bojowy.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
7 marca 2023
Drukuj
Pobierz
Nastolatek z nożem i narkotykami ujęty na krakowskim dworcu

W sobotę, 4 marca br. pracownik ochrony dworca kolejowego Kraków Główny powiadomił telefonicznie służbę dyżurną z Komendy Regionalnej SOK w Krakowie, że na terenie antresoli dworca pod peronem nr 3, znajduję się młody mężczyzna, który zachowuje się agresywnie w stosunku do interweniujących pracowników ochrony, prawdopodobnie jest pod wpływem środków odurzających. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Krakowie i funkcjonariusza z Komisariatu II Policji w Krakowie, którzy pełnili w tym rejonie wspólną służbę patrolową.

Niezwłocznie po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze SOK i Policji podjęli interwencję w stosunku do agresywnego młodego mężczyzny. Mundurowi podczas kontroli osobistej ujawnili przy 16-latku nóż bojowy i trzy woreczki strunowe z tabletkami koloru szarego oraz kryształkami koloru białego. Nastolatek został ujęty i doprowadzony do pomieszczeń służbowych Komisariatu II Policji w Krakowie, celem sprawdzenia niedozwolonych substancji.

Użyty przez policjantów tester narkotykowy potwierdził, że szare tabletki to MDMA (Ekstazy), natomiast kryształki koloru białego to Mefedron. W sumie przy podejrzanym zabezpieczono łącznie 3,08 grama narkotyków oraz nóż bojowy o długości około 20 cm.

Mieszkaniec Zakopanego odpowie teraz za posiadanie tych substancji psychotropowych. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Krakowie. O dalszym losie 16-latka zadecyduje teraz sąd dla nieletnich.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X