Mundurowi z SOK odnaleźli zaginionego pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej

Przeworscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei odnaleźli zaginionego, lekko niepełnosprawnego intelektualnie mieszkańca jednego z Domów Pomocy Społecznej w Przemyślu. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych 33-latek już po pięciu minutach od policyjnego zgłoszenia został odnaleziony. Cały i zdrowy jest już pod opieką swoich opiekunów.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
27 listopada 2023
Drukuj
Pobierz

W miniony piątek, kilka minut po godzinie 18:10 dyżurny przeworskiej Straży Ochrony Kolei otrzymał zgłoszenie z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu o zaginięciu 33-letniego pensjonariusza jednego z domów pomocy społecznej. Policja przekazała rysopis poszukiwanego. Funkcjonariusze SOK ustalili, że ze względu na stan zdrowia mężczyzna wymaga pomocy innych osób, gdyż jest niepełnosprawny intelektualnie w stopniu lekkim.

W poszukiwania natychmiast włączyli się funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Przeworsku. Mundurowi doskonale znając teren kolejowy, sukcesywnie sprawdzali miejsca, w których mógł przebywać 33-latek. Funkcjonariusze SOK około godziny 18:15 w rejonie dworca kolejowego PKP Przeworsk zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Okazało się, że to zaginiony pensjonariusz. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że samowolnie oddalił się z DPS-u.

Na szczęście pomoc nadeszła na czas. 33-latek był wyziębiony, ale nie potrzebował pomocy medycznej. Został przez funkcjonariuszy SOK otoczony opieką do czasu przyjazdu pracowników Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu i bezpiecznie wrócił do opiekunów.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X