Mundurowi uratowali życie młodemu mężczyźnie

Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
3 lutego 2023
Drukuj
Pobierz
Mundurowi uratowali życie młodemu mężczyźnie

W środę, 1 lutego br. funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Tczewie wspólnie z funkcjonariuszką Policji z Komendy Powiatowej w Tczewie pełniąc służbę porządkową w rejonie stacji Tczew zauważyli na końcu peronu nr 1 mężczyznę, który najpierw nerwowo rozmawiał przez telefon, a później nagle zeskoczył z peronu na torowisko, ruszając w stronę nadjeżdżającego pociągu. Mężczyzna chciał targnąć się na swoje życie, dlatego mundurowi błyskawicznie ruszyli mu z pomocą. Policjantka wspólnie z funkcjonariuszem SOK w ostatniej chwili złapali go za ubranie, wciągając gwałtownie na peron w bezpieczne miejsce. Tylko dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji mundurowych nie doszło do tragedii.

Niedoszłym samobójcą okazał się 21-letni mieszkaniec Tczewa. Podczas rozmowy z lekarzem oświadczył, że chciał popełnić samobójstwo rzucając się pod pociąg. Mężczyzna został przewieziony karetką pogotowia do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim.

Straż Ochrony Kolei i Policja przypominają, aby nie wstydzić się prosić co pomoc w sytuacjach kryzysowych. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami, Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciążki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy także zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.plgdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Tczewie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X