Motocyklista bez uprawnień przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle

Motocyklista wjechał na przejazd kolejowo-drogowy, pomimo czerwonego sygnału świetlnego nadawanego przez sygnalizator. Na tak nieodpowiedzialne zachowanie zdecydował się na oczach funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, którzy są ambasadorami bezpieczeństwa ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd” i na co dzień kontrolują przepisy porządkowe obowiązujące na obszarze kolejowym. W trakcie kontroli dokumentów na jaw wyszło jeszcze inne wykroczenie, jakiego się dopuścił 22-letni mężczyzna.
Text author
insp. Piotr Żłobicki
Date added
18 kwietnia 2024
Print
Download
Motocyklista bez uprawnień przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle

Do zdarzenia doszło w środę 17 kwietnia br. na linii kolejowej 106 Rzeszów Główny – Jasło. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z jasielskiego posterunku podczas patrolowania szlaku Czudec-Strzyżów nad Wisłokiem zauważyli, jak kierujący motocyklem Yamaha popełnił wykroczenie. Mężczyzna wjechał na przejazd kolejowo-drogowy, mimo nadawanego czerwonego światła.

Mundurowi natychmiast zatrzymali kierującego do kontroli. Popełnienie tego wykroczenia było dla motocyklisty dopiero początkiem kłopotów. Jak się okazało, 22-latek na kierowany przez siebie pojazd nie powinien w ogóle wsiąść, gdyż nie posiadał uprawnień do jego kierowania.

Dalsze czynności prowadzone są przez Komendę Powiatową Policji w Strzyżowie i Posterunek Straży Ochrony Kolei w Jaśle. Swoje zachowanie 22-latek będzie musiał wytłumaczyć przed Sądem.

Share on Facebook
Share on X