Młodzieniec na torach z narkotykami

Wrocławscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli dwie młode osoby z Białorusi i Ukrainy, które przebywały na torowisku. Dodatkowo, jedna z nich miała przy sobie narkotyki. 18-letni obywatel Ukrainy niebawem usłyszy zarzut za posiadanie środków odurzających. W Polsce tego typu przestępstwo zagrożone jest karą więzienia.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
16 listopada 2023
Drukuj
Pobierz
Młodzieniec na torach z narkotykami

Wszystko wydarzyło się na torach szlaku kolejowego Wrocław Brochów – Lamowice. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu zauważyli na torach dwójkę młodych ludzi. Ze względu na zakaz przebywania w tym miejscu osób nieuprawnionych, mundurowi od razu zareagowali.

W trakcie legitymowania osoby te były mocno poddenerwowane. Okazało się, że są to obcokrajowcy – niepełnoletnia Białorusinka i pełnoletni Ukrainiec. Młody mężczyzna przyznał się do posiadania narkotyków. Zabezpieczono łącznie cztery woreczki strunowe z suszem roślinnym i białym proszkiem, następnie powiadomiono Policję.

Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniu, jak się okazało w foliowych torebkach znajdowały się narkotyki – marihuana i mefedron. 13-letnia obywatelka Białorusi i 18-letni obywatel Ukrainy wraz z materiałem dowodowym zostali przekazani do dyspozycji Komisariatu Kolejowego Policji we Wrocławiu, gdzie ujętemu zostaną postawione zarzuty za posiadanie narkotyków. W  Polsce tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X