Młodzi wandale pomalowali kolejowe wagony

Funkcjonariusze kieleckiej Komendy Regionalnej SOK interweniowali na torach w stacji Kielce Białogon. Na gorącym uczynku ujęto dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o pomalowanie sześciu wagonów towarowych Freightliner PL Sp. z o.o. farbą w spreju. Mundurowi zabezpieczyli kilka puszek po farbie.
Autor tekstu
st. insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
15 czerwca 2026
Drukuj
Pobierz
Młodzi wandale pomalowali kolejowe wagony

11 czerwca br., funkcjonariusze Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach, ujęli dwóch sprawców nielegalnej „pracy artystycznej”. Młodzi mężczyźni nanieśli sprayem różnokolorowe napisy na sześciu wagonach pociągu towarowego, stojącego na torach w stacji Kielce Białogon.

16-latek oraz jego o dwa lata młodszy kolega zdążyli nanieść „graffiti” o powierzchni około 20 m².  Sprawą młodych mieszkańców Kielc zajęła się Policja. Powstałe straty szacowane są na kwotę ponad 2000 złotych.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X