Młodociany grafficiarz ujęty przez funkcjonariuszy SOK

W dniu 14 grudnia 2022 roku komendant zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie otrzymał telefoniczną informację o obecności osoby postronnej na torach czynnych szlaku Szczecin Główny – Szczecin Turzyn. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli nieletniego sprawcę dewastacji tarcz ostrzegawczych „Stój”, malującego graffiti. Do chwili ujęcia 16-latek zdążył pomalować dwa kolejowe znaki D-1.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
15 grudnia 2022
Drukuj
Pobierz
Młodociany grafficiarz ujęty przez funkcjonariuszy SOK

W środę, 14 grudnia br. komendant zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie otrzymał telefoniczną informację od dyżurnego ruchu nastawni, że na szlaku Szczecin Główny – Szczecin Turzyn przebywa osoba postronna, która dokonuje dewastacji tarcz ostrzegawczych D-1 Stój. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK, ujęli młodego mężczyznę przebywającego na torach czynnych, przy którym zabezpieczono plecak wraz z dowodami rzeczowymi w postaci 12 puszek z farbę w sprayu. Ponadto miał na sobie ubrudzone farbą rękawiczki robocze. W trakcie dalszych czynności ustalono, że sprawca dewastacji jest osobą nieletnią. Do czasu przybycia patrolu SOK ,,grafficiarz’’ zdążył zamalować powierzchnię dwóch kolejowych tarcz ostrzegawczych Stój D-1.

Ujęty 16-latek został przekazany wraz z dowodami rzeczowymi przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, celem przeprowadzenia dalszych czynności w sprawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X