Młodociani grafficiarze złapani na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy SOK

W dniu 14.11.2022 roku funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie ujęli na gorącym uczynku nieletnich sprawców dewastacji tunelu kolejowego, malujących graffiti. Do chwili ujęcia małoletni zdążyli pomalować około 20 m² graffiti na ścianie tunelu.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
15 listopada 2022
Drukuj
Pobierz
Młodociani grafficiarze złapani na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy SOK

W poniedziałek, 14 listopada br. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie, podczas patrolu przystanku osobowego Kraków Prokocim zauważyli trzy osoby malujące farbą w sprayu graffiti na ścianie nowopowstałego tunelu podziemnego. Na widok mundurowych sprawcy próbowali zbiec z miejsca zdarzenia, jednak funkcjonariusze SOK po krótkim pościgu udaremnili ucieczkę ujmując całą trójkę wraz z dowodami rzeczowymi w postaci 4 puszek z farbą. W trakcie dalszych czynności ustalono, że sprawcy dewastacji są osobami nieletnimi. Do czasu przybycia patrolu SOK ,,grafficiarze” zdążyli zamalować około 20 m² powierzchni tunelu kolejowego. 

Osoby nieletnie zostały przekazane funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Krakowie, gdzie prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające w sprawie. 

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X