Minister Infrastruktury odznaczył zasłużonych funkcjonariuszy SOK

,,Dziękuję wam za waszą służbę i poświęcenie dla Rzeczpospolitej’’ – powiedział Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas uroczystości wręczenia odznaczeń resortowych ,,Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej’’ dla funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie. W tym roku Straż Ochrony Kolei obchodzi jubileusz 105-lecia istnienia. Podczas wręczania odznaczeń Szefowi resortu infrastruktury towarzyszył Komendant Główny SOK dr inż. Józef Hałyk
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
11 października 2023
Drukuj
Pobierz
Minister Infrastruktury odznaczył zasłużonych funkcjonariuszy SOK

We wtorek, 10 października br. w siedzibie Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń resortowych ,,Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej’’, które otrzymali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei za szczególne zasługi w dziedzinie transportu kolejowego. 

Wręczenie odznaczeń nastąpiło w trakcie uroczystej zbiórki w sali szkoleniowej krakowskiej komendy SOK z okazji 105. rocznicy powołania formacji. Odznaczenia funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei otrzymali z rąk Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, któremu asystował Komendant Główny Straży Ochrony Kolei dr inż. Józef Hałyk. Minister Infrastruktury mocno podkreślił jaką dużą rolę i znaczenie odgrywa codzienna służba funkcjonariuszy SOK.

,,Straż Ochrony Kolei jest służbą, która daje w sposób szczególny poczucie bezpieczeństwa obywatelom, tych którzy korzystają z transportu kolejowego, ale nie tylko, czego wielokrotnie dowiedliście Państwo. Szczególnie dziękuję za wasze wysiłki każdego dnia na służbie, niełatwej, trudnej i bywa bardzo często niebezpiecznej. To nie jest rzecz prosta w spotkaniu z przestępcą na szlaku kolejowym chronić własność państwową, chronić zdrowie, często życie obywateli którzy znajdują się w obszarze kolejowym. Za ten wysiłek, za tą odwagę i za poświęcenie Rzeczypospolitej nisko się wszystkim funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei kłaniam’’ – dodał szef resortu Infrastruktury.

Za całokształt służby uhonorowano 14 funkcjonariuszy i pracowników Straży Ochrony Kolei. ,,Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej’’ to prestiżowa odznaka resortowa ustanowiona 22 listopada 2000 roku przez Radę Ministrów. Nadawana pracownikom transportu, którzy szczególnie przyczyniają się do osiągnięć i rozwoju tej dziedziny gospodarki narodowej.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X