Mikołajkowy Pociąg

W środę, 6 grudnia po raz drugi w historii z Krakowa do Skawiny wyjechał pociąg mikołajkowy. Prowadziła go specjalnie przystrojona w mikołajkowe czapki drużyna POLREGIO S.A. Trasa wiodła do Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji. W magicznej podróży śladami Mikołaja uczestniczyli uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych z nauczycielami oraz funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei i Policji. Przypadek zrządził, że składem podróżowali również mili wędrowcy z prezentami – strażnik SOKuś, inspektor Wawelek i Polisia, od których mali pasażerowie otrzymali mikołajkowe upominki. Patronat nad wydarzeniem objął starosta krakowski Wojciech Pałka.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
7 grudnia 2023
Drukuj
Pobierz
Mikołajkowy Pociąg

Z okazji Mikołajek funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Krakowie wspólnie z policjantami Komendy Miejskiej i Powiatowej Policji w Krakowie zorganizowali II edycję przejazdu mikołajkowym pociągiem. Do udziału w akcji włączyli się również pracownicy małopolskiego zakładu POLREGIO S.A w Krakowie oraz Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK S.A. w Krakowie. Uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych wspólnie z nauczycielami i mundurowymi oraz kolejarzami przejechali pociągiem trasę Kraków Główny – Skawina – Kraków Główny.

O godz. 9:30 około 180 dzieci z klas od I do III czekało na peronie pierwszym w stacji Kraków Główny na przyjazd pociągu mikołajowego POLREGIO S. A. Punktualnie o godz. 9:53 wszyscy pasażerowie zajęli miejsca i wyruszyli w podróż pełną atrakcji i wykładów edukacyjnych. Nad bezpieczeństwem małych podróżników dbali funkcjonariusze SOK i Policji. Podczas przejazdu mundurowi opowiadali najmłodszym jak bezpiecznie podróżować pociągiem, a także przypomnieli dzieciom jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie po zmroku. Nie zabrakło również mikołajkowych upominków.

O godz. 10:15 pociąg dotarł do upragnionej stacji Skawina, gdzie dzieci w asyście funkcjonariuszy SOK i Policji przeszli bezpiecznie do Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, gdzie czekało ich wiele atrakcji. Wszystkich podróżników przywitał burmistrz miasta i gminy Skawina Norbert Rzepisko oraz zastępca wójta gminy Wielka Wieś Karol Tucharz. Podczas wydarzenia dzieci wysłuchały pogadanki na temat bezpiecznych ferii i miały możliwość porozmawiać z funkcjonariuszami SOK i Policji o ich codziennej służbie. Obejrzeli również prezentację policyjnych kontrterrorystów i pokaz psów służbowych. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Pod czujnym okiem funkcjonariuszy SOK i Policji, dzieci wraz z opiekunami bezpiecznie wróciły na dworzec PKP w Skawinie, gdzie na peronie oczekiwał na nich okazjonalny pociąg, którym dotarły do krakowskiego Dworca Głównego. W drodze powrotnej rozdawano prezenty ufundowane przez POLREGIO S.A i PKP PLK S. A. Każde z dzieci otrzymało również elementy odblaskowe.

Organizatorem wydarzenia była Komenda Miejska Policji w Krakowie, Komenda Powiatowa Policji w Krakowie i Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Krakowie oraz Małopolski Zakład POLREGIO S.A. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Starosty Krakowskiego Wojciecha Pałki.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X