Miała przy sobie narkotyki, wpadła bo paliła papierosa na peronie

Funkcjonariusz Grupy Operacyjno-interwencyjnej Straży Ochrony Kolei wspólnie z policjantką Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ujęli 29-letnią warszawiankę, która odpowie za posiadanie narkotyków. Kobieta wpadła po tym, jak paliła papierosa w miejscu niedozwolonym. Teraz za posiadanie środków odurzających grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
23 czerwca 2023
Drukuj
Pobierz
Miała przy sobie narkotyki, wpadła bo paliła papierosa na peronie

Wczoraj podczas wspólnych działań prowadzonych na terenie stacji kolejowej Gdańsk Główny funkcjonariusz Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei gdańskiej Komendy i policjantka Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu II Policji w Gdańsku zauważyli na piątym peronie kobietę, która paliła papierosa w miejscu niedozwolonym. Mundurowi postanowili wylegitymować sprawczynię wykroczenia.

Nerwowe zachowanie 29-letniej warszawianki wzbudziło u funkcjonariuszy pewne podejrzenia. Podczas kontroli mundurowi ujawnili należące do kobiety cztery foliowe woreczki strunowe z zawartością zielonego suszu i białego proszku. Podejrzewając, że mogą być to narkotyki kobieta została ujęta i przewieziona do Komisariatu II Policji w Gdańsku. Przeprowadzone badania potwierdziły przypuszczenia funkcjonariusza GOI SOK i policjantki. Kobieta posiadała przy sobie środki odurzające, których posiadanie jest zabronione. Łącznie przy podejrzanej zabezpieczono 8,33 grama marihuany oraz 0,88 grama kokainy.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Gdańsku. O jej najbliższej przyszłości zadecyduje teraz Sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani posiadanie środków odurzających jest zabronione, a za złamanie tego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X