Mężczyzna siedział na torach i czekał na pociąg

Chełmscy sokiści i policjant podczas działań RAILPOL „Aktywna Tarcza” uratowali mężczyznę, który siedział na torowisku. Nieodpowiedzialne zachowanie młodego mężczyzny, mogło spowodować zagrożenie dla jego życia i zdrowia, ale również wywołać  niebezpieczeństwo w ruchu kolejowym.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
28 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Mężczyzna siedział na torach i czekał na pociąg

Zgłoszenie o mężczyźnie, który siedział na torach kolejowych w rejonie przystanku osobowego Chełm Miasto otrzymał wspólny patrol SOK i Policji od oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie w piątek około godziny 10:25.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK i Policji zauważyli mężczyznę siedzącego na torze czynnym, trzymającego w ręku przed sobą obrazek z wizerunkiem Jezusa Chrystusa. Ich reakcja była natychmiastowa. Od razu ściągnęli młodego człowieka z torowiska w bezpieczne miejsce. Dzięki bardzo szybkiej reakcji, uratowali życie mężczyzny, bo chwilę później po torze nr 2 przejechał pociąg pasażerski relacji Rejowiec – Chełm.

25-latek nie potrafił logicznie wytłumaczyć co było przyczyną tego, że usiadł na torowisku. Mundurowi od razu wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a mężczyzna trafił bezpiecznie pod opiekę medyków.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X