Mężczyzna kradł kłonice z wagonów

W dniu 15 lutego 2023 roku funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli na gorącym uczynku 42-letniego mężczyznę, który podjął się próby kradzieży kłonic kolejowych z platformy wagonu towarowego. Złodziej odpowie teraz za swój czyn przed sądem, natomiast skradzione mienie kolejowe wróciło do właściciela.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
20 lutego 2023
Drukuj
Pobierz
Mężczyzna kradł kłonice z wagonów

W środę, 15 lutego br. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach podczas realizowanych zadań na terenie stacji towarowej Dąbrowa Górnicza ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży kłonic z wagonu towarowego.

W momencie ujęcia złodziej demontował elementy z wagonu towarowego zwanego platformą. Następnie zamierzał je przenieść do zaparkowanego w pobliżu samochodu osobowego marki Mazda, który miał służyć do wywiezienia skradzionego mienia. Mundurowi odzyskali łącznie 6 sztuk metalowych kłonic o wadze blisko 140 kilogramów.

Ujęty 42-latek odpowie teraz za kradzież przed Sądem Rejonowym w Dąbrowie Górniczej. Odzyskane mienie kolejowe zostało zabezpieczone i przekazane pracownikom PKP Cargo S.A. w Dąbrowie Górniczej. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Posterunek Straży Ochrony Kolei w Zawierciu.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X