Maszynista zatrzymał pociąg przed pijanym mężczyzną

Nieznane są powody, dla których 43-latek chciał targnąć się na własne życie. Maszynista pociągu Kolei Dolnośląskich zatrzymał się tuż przed stojącym na torach mężczyzną. Na pomoc ruszyli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Gdy sytuacja została opanowana, okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
16 lutego 2025
Drukuj
Pobierz
Maszynista zatrzymał pociąg przed pijanym mężczyzną

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce na torach szlakowych Bardo Przyłęk – Kłodzko Główne. Maszynista pociągu osobowego Koleje Dolnośląskie relacji Kudowa Zdrój – Legnica zatrzymał skład przed stojącym na tym samym torze mężczyzną. 43-latek nie chciał zejść z torowiska, chciał popełnić samobójstwo. Maszynista z miejsca powiadomił dyżurnego zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kamieńcu Ząbkowickim

Funkcjonariusze SOK używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali zatrzymany pociąg Kolei Dolnośląskich oraz stojącego na torach mężczyznę, od którego czuć było alkohol. Utrzymywał, że nie zejdzie z torów. Funkcjonariusze w związku z zagrożeniem życia musieli ściągnąć 43-latka w bezpieczne miejsce, a następnie powiadomili Policję i Pogotowie Ratunkowe. Przeprowadzone policyjne badanie wykazało, że mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wytrzeźwienia, po którym zostanie otoczony opieką psychiatryczną. Dalsze postępowanie wyjaśniające prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X