Malowali graffiti w tunelu kolejowym

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie ujęli na gorącym uczynku trzech sprawców dewastacji tunelu kolejowego, malujących graffiti. Do chwili przybycia patrolu SOK młodzi mężczyźni z Warszawy w wieku 16, 17 i 19 lat zdążyli pomalować 10 m² graffiti na ścianie tunelu.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
2 kwietnia 2024
Drukuj
Pobierz
Malowali graffiti w tunelu kolejowym

W  dniu 30 marca 2024 r. ok. godz. 14:00, służba dyżurna Straży Ochrony Kolei w Warszawie otrzymała zgłoszenie o osobach postronnych przebywających na szlaku Warszawa Podskarbińska – Antoninów, dewastujących tunel kolejowy. Niezwłocznie w rejon zdarzenia skierowano patrol SOK.

W trakcie patrolu, we wskazanej lokalizacji funkcjonariusze SOK zauważyli trzy osoby postronne, które za pomocą farby w sprayu nanosiły graffiti na ścianie tunelu kolejowego. Cała trójka została ujęta wraz z dowodami rzeczowymi w postaci 6 puszek z farbą. W trakcie dalszych czynności ustalono, że sprawcami dewastacji są 16, 17 i 19-latkowie z Warszawy. Do czasu przybycia patrolu SOK „grafficiarze” zdążyli zamalować 10 m² powierzchni tunelu kolejowego.

Osoby nieletnie zostały przekazane funkcjonariuszom z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, która prowadzi  dalsze czynności wyjaśniające w sprawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X