Malował tunel komunikacyjny w Warszawie
Funkcjonariusze Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie ujęli sprawcę dewastacji tunelu komunikacyjnego na przystanku osobowym Warszawa Powiśle. 48 letni mężczyzna pokrył farbą około 10 m² ściany tunelu.
Data dodania
22 maja 2026
Drukuj
Pobierz
20 maja 2026 r., operator monitoringu CBDK powiadomił służbę dyżurną Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie o akcie wandalizmu w przejściu komunikacyjnym na przystanku Warszawa Powiśle.
Na miejsce natychmiast skierowano patrol SOK, który ujął mężczyznę podczas malowania farbą na ścianę tunelu. Do czasu przybycia funkcjonariuszy sprawca zdążył zamalować około 10 m² powierzchni.
Ujęty 48‑letni mieszkaniec Warszawy został przekazany funkcjonariuszom Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, którzy prowadzą dalsze czynności wyjaśniające w sprawie.