Malował po szafie teletechnicznej

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z krakowskiej grupy operacyjno-interwencyjnej ujęli na gorącym uczynku 26-letniego obywatela Ukrainy, który na przystanku osobowym Kraków Grzegórzki malował po szafie teletechnicznej graffiti. Czynem tym, poniesie konsekwencje za zniszczenie mienia. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki. Zabezpieczono blisko 5 gram marihuany. Jego zachowanie oceni Sąd.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
13 grudnia 2023
Drukuj
Pobierz
Malował po szafie teletechnicznej

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem na terenie przystanku osobowego Kraków Grzegórzki. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjne Straży Ochrony Kolei z Krakowa podczas obserwacji terenu kolejowego zauważyli dwóch młodych mężczyzn stojących przy szafie służącej do kolokacji urządzeń telekomunikacyjnych i teleinformatycznych. Jeden z nich w pewnym momencie podszedł do ściany szafy teletechnicznej i zaczął malować białym markerem.

Ujętym mężczyzną okazał się 26-letni obywatel Ukrainy, który bez żadnego konkretnego powodu markerem malował graffiti na szafie. Powiadomiono Policję. W dalszym toku czynności służbowych mundurowi ujawnili przy mężczyźnie narkotyki. Zabezpieczono łącznie 5 gram marihuany.

Ujętego mężczyznę przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Krakowie, którzy prowadzą dalsze czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X