Mając sądowy zakaz przyjechał pojazdem kraść węgiel

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej w Bytomiu podczas działań ,,Bezpieczny Szlak IX’’ ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który usiłował wywieść w workach miał węglowy, pochodzący z powstałego wcześniej usypu z pociągu relacji Ruda Bielszowice – Bytom Bobrek. Jak się okazało 23-latek przyjechał kraść miał węglowy mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za powyższe przestępstwa grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również wysokiej grzywny.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
21 września 2023
Drukuj
Pobierz
Mając sądowy zakaz przyjechał pojazdem kraść węgiel

We wtorek, 19 września br. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Bytomiu, podczas prowadzonych działań przeciwkradzieżowych pod krypt. ,,Bezpieczny Szlak IX’’ w stacji Bytom Bobrek ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży miału węglowego. Mężczyzna usiłował wywieść samochodem osobowym z terenu kolejowego worki, które zapakowane były kruszonym węglem. Jak się okazało na miejsce procederu przyjechał Renault Clio, pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mundurowi odzyskali łącznie 8 worków z miałem węglowym o masie prawie pół tony. Ujęty 23-letni mieszkaniec Bytomia, odpowie teraz za kradzież przed Sądem Rejonowym w Bytomiu. Odzyskany miał węglowy zostanie w najbliższym czasie przekazany przewoźnikowi. Natomiast za niestosowanie się do decyzji sądu grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności prowadzi Komisariat IV Policji w Bytomiu.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X