Mając dozór elektroniczny awanturował się w pociągu

Podróż pociągiem relacji Przemyśl – Bohumin dla agresywnego mężczyzny zakończyła się wcześniej niż planował. Mającego dozór elektroniczny ujęli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Dębicy w związku z zakłócaniem porządku publicznego w pociągu. Krewki pasażer zachowywał się agresywnie i irracjonalnie. Ponadto okazało się, że 26-latek był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności zgodnie z wydanym nakazem przez Sąd Rejonowy. W najbliższym czasie czekają go surowe konsekwencje karne.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
22 czerwca 2023
Drukuj
Pobierz
Mając dozór elektroniczny awanturował się w pociągu

Wczoraj w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dębicy wykonując patrol pociągu relacji Przemyśl – Bohumin zgodnie z planem działań pod kryptonimem ,,Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023’’ podjęli interwencję wobec awanturującego mężczyzny. Krewki pasażer zachowywał się głośno i używał słów wulgarnych.

Funkcjonariusze podczas legitymowania poprosili młodego mężczyznę o dokument tożsamości. Ten jednak oświadczył, że nie ma dowodu, a swoich danych osobowych nie poda. Mundurowi domyślili się, że to nie pierwszy jego konflikt z prawem, ponieważ na nodze posiadał elektroniczną opaskę systemu dozoru.

O zdarzeniu funkcjonariusze powiadomili komendanta zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie, który na miejsce skierował wspólny patrol SOK i Policji. Po sprawdzeniu 26-letniego mieszkańca Siekierczyna w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej, który zlecił doprowadzenie poszukiwanego do aresztu śledczego, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany i przewiedziony do Komisariatu II Policji w Krakowie, gdzie mundurowi wykonali dalsze czynności w sprawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X