Lubuscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oddali krew potrzebującym w ramach akcji ,,Zjednoczeni Krwią’’

Lubuscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z przedstawicielami służb i formacji mundurowych wzięli udział w akcji oddawania krwi pod hasłem ,,Zjednoczeni Krwią’’. Straż Ochrony Kolei reprezentował Komendant Regionalny SOK w Zielonej Górze Grzegorz Ławrynowicz. Podczas tej szlachetnej akcji udało zebrać blisko 83 litry płynu ratującego ludzkie życie.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
11 września 2023
Drukuj
Pobierz
Lubuscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oddali krew potrzebującym w ramach akcji ,,Zjednoczeni Krwią’’

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Zielonej Górze udowodnili, że mają wielkie serca i chcą pomagać, nie tylko na służbie. Tym razem mundurowi włączyli się w akcję honorowego oddawania krwi, która odbyła się 6 września 2023 roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Łagowie. Akcja ,,Zjednoczeni Krwią’’ została zorganizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Zielonej Górze oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia, Wojewody Lubuskiego, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych i Narodowego Centrum Krwi.

Była to idealna okazja do tego, aby pomóc uratować czyjeś życie, dlatego tez służby mundurowe i Wojsko Polskie nie mogły przejść obok niej obojętnie. Licznie zgromadzeni krwiodawcy, w tym lubuscy funkcjonariusze SOK z Komendantem Regionalnym Straży Ochrony Kolei w Zielonej Górze Grzegorzem Ławrynowiczem na czele, podzielili się płynem ratującym ludzkie życie.

Trzecia edycja akcji ,,Zjednoczeni Krwią’’ minęła bardzo pomyślnie, gdyż zarejestrowano 196 osób, którym pobrano 184 jednostki krwi co dało 82,8 litrów krwi. Jest to kolejny przykład, który potwierdza, że na funkcjonariuszy SOK możemy liczyć nie tylko na obszarach kolejowych podczas pełnionej służby, ale również w sytuacjach takich jak ta w ubiegłym tygodniu. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podkreślają, że taki gest jest wpisany w etos ich zawodu, którego powołaniem jest służba społeczeństwu.

Wszystkie służby i formacje mundurowe, w tym Straż Ochrony Kolei już zapowiedziały swój udział w następnej akcji oddawania krwi, której organizatorem tym razem będzie Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X