Łódzcy funkcjonariusze SOK dzięki fotopułapce ujęli sprawców kradzieży sieci trakcyjnej

Komendant zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi odebrał zdjęcia z fotopułapki zamontowanej na stacji kolejowej Łódź Olechów. Błyskawiczna reakcja funkcjonariuszy SOK doprowadziła do ujęcia sprawców kradzieży elementów sieci trakcyjnej. Mężczyźni zdążyli wyciąć 25 metrów drutu jezdnego.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
9 czerwca 2023
Drukuj
Pobierz
Łódzcy funkcjonariusze SOK dzięki fotopułapce ujęli sprawców kradzieży sieci trakcyjnej

Zdarzenie miało miejsce 8 czerwca 2023 roku, gdy komendant zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Łodzi odebrał zdjęcia z fotopułapki zamontowanej na stacji kolejowej w Łódź Olechów. Na zdjęciu widoczne były osoby postronne, które przebywają na torach. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Łodzi, którzy po krótkim pościgu ujęli dwóch sprawców kradzieży sieci trakcyjnej.

Podczas oględzin stwierdzono, że wycięte zostało 25 metrów bieżących drutu jezdnego. Po przeszukaniu terenu kolejowego funkcjonariusze SOK zabezpieczyli samochód osobowy marki Toyota Yaris, którym złodzieje przyjechali na stację Łódź Olechów. Mundurowi na miejscu kradzieży ujawnili narzędzia, którymi posługiwali się sprawcy, w tym nożyce do cięcia drutu i szlifierki kątowe.

30 i 36-latek zostali przekazani przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi z Komisariatu VI Policji w Łodzi, gdzie prowadzone są dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie.

Przypominamy, że zgodnie z art. 254a Kodeksu Karnego zamach na urządzenia infrastruktury kolejowej zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X