Kradli mienie kolejowe, jedno z nich było poszukiwane przez Policję

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z łódzkiej grupy operacyjno-interwencyjnej prowadząc działania przeciwkradzieżowe ujęli na gorącym uczynku dwoje sprawców kradzieży akcesoriów torowych. 32-letni mężczyzna wspólnie z młodą kobietą próbowali przywłaszczyć sobie stalowe podkładki żebrowe do szyn. Dodatkowo 22-letnia łodzianka była poszukiwana przez Policję, teraz wpadła na kradzieży.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
26 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Kradli mienie kolejowe, jedno z nich było poszukiwane przez Policję

W trakcie nocnych działań przeciwkradzieżowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK w Łodzi, na terenie stacji kolejowej Łódź Kaliska, ujęli na gorącym uczynku dwoje sprawców kradzieży akcesoriów torowych. Elementy pochodziły ze składowiska kolejowego należącego do PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi. Mundurowi odzyskali i zabezpieczyli podkładki żebrowe do szyn o łącznej wadze blisko 300 kilogramów.

Ujęte osoby to 22-letnia i 32-letni mieszkańcy Łodzi. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że młoda kobieta poszukiwana jest przez Policję w celu odbycia kary pozbawienia wolności i doprowadzenia do Zakładu Karnego w Łodzi. Odzyskane mienie kolejowe wróciło do właściciela. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat IV Policji w Łodzi.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X