Kradł miedziane i mosiężne elementy z lokomotywy PKP Cargo S.A.

Tarnogórscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 55-latka, który kradł elementy z nieeksploatowanej lokomotywy stojącej na bocznicy kolejowej w Tarnowskich Górach. Ujęty mężczyzna trafił w ręce Policji. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę ponad 6000 złotych.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
25 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Kradł miedziane i mosiężne elementy z lokomotywy PKP Cargo S.A.

Sprawa miała swój początek w minionym tygodniu. W tym czasie doszło do włamania do lokomotywy PKP Cargo S.A. stojącej na grupie towarowej w stacji Tarnowskie Góry. Dyżurny tarnogórskiego posterunku Straży Ochrony Kolei otrzymał informację fotograficzną, że w jednej z lokomotyw jakiś mężczyzna demontuje miedziane i mosiężne elementy.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli 55-letniego sprawcę, który został przekazany policjantom. Mundurowi zabezpieczyli przy mężczyźnie nożyce do cięcia metalu oraz klucze mechaniczne. Odzyskane elementy zostały przekazane Sekcji Utrzymania PKP Cargo S.A. w Tarnowskich Górach. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę 6436 złotych.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X