Kostrzyn nad Odrą: Funkcjonariusze SOK uratowali porzucone szczeniaki

W niedzielę, 29 września br., funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Kostrzyna nad Odrą znaleźli podczas patrolu parę szczeniaków porzuconych w parcianym worku. Psy były przemoczone, wyziębione i głodne. Obecnie znajdują się pod opieką lekarza weterynarii.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
30 września 2019
Drukuj
Pobierz
Kostrzyn nad Odrą: Funkcjonariusze SOK uratowali porzucone szczeniaki

Do nietypowej interwencji SOK doszło w niedzielne popołudnie podczas patrolu linii kolejowej nr 203, w pobliżu granicy polsko-niemieckiej. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły piski i skomlenie dochodzące z pobliskich zarośli.

Patrol SOK skierował się w stroną niepokojących odgłosów. Po chwili natrafili na parciany worek, w którym coś się ruszało. W środku znaleźli dwa szczeniaki – przemoczone, głodne i wyziębione. W pobliżu nie zauważyli osób postronnych.

Funkcjonariusze SOK nakarmili i ogrzali szczenięta, a następnie przekazali je pod opiekę lecznicy weterynaryjnej w Kostrzynie nad Odrą. Dzięki czujności funkcjonariuszy SOK porzucone na pastwę losu szczeniaki znajdują się obecnie w dobrych rękach. Wiadomo już, że niebawem czeka na nie nowy dom.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X