Kontrola SOK w punktach skupu złomu

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Rybniku prowadząc działania kontrolne na raciborskich składnicach złomu ujawnili elementy infrastruktury kolejowej. W stertach skupowanych surowców wtórnych mundurowi poszukiwali przedmiotów pochodzących z kradzieży dokonywanych na terenie kolejowym. Skontrolowano również prowadzoną dokumentację złomowiska na podstawie której trwa ustalanie sprawców kradzieży.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
26 września 2023
Drukuj
Pobierz
Kontrola SOK w punktach skupu złomu

W poniedziałek, 25 września br. w trakcie kontroli jednego z punktów skupu złomu i metali kolorowych na terenie miasta Racibórz, funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rybniku ujawnili 53 elementy pochodzenia kolejowego w postaci żeliwnych obciążników sieci trakcyjnej, płyt stopowych, napinacza sieci trakcyjnej oraz łupki szynowe.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze SOK ustalili, że odzyskane mienie należy do Sekcji Eksploatacji PKP Polskie Linie Kolejowe w Raciborzu. Skradzione elementy infrastruktury kolejowej wróciły już do właściciela. Trwa ustalanie sprawców kradzieży. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X