,,Kontrola punktów skupu złomu III’’ ujawniła skradzione mienie kolejowe

W dniu 1 marca 2023 roku funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czechowicach Dziedzicach podczas prewencyjnej kontroli punktu skupu złomu i metali kolorowych w miejscowości Skoczów ujawnili jeden z elementów sieci trakcyjnej. Na podstawie analizy dokumentów mundurowi ustalili dane osobowe sprawcy kradzieży, który sprzedał mienie kolejowe.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
2 marca 2023
Drukuj
Pobierz
,,Kontrola punktów skupu złomu III’’ ujawniła skradzione mienie kolejowe

W środę, 1 marca br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Czechowicach Dziedzicach, w związku z częstymi kradzieżami infrastruktury kolejowej prowadzili działania kontrolne na złomowiskach pod kryptonimem ,,Kontrola punktów skupu złomu III’’. W trakcie kontroli jednego z punktów skupu złomu i metali kolorowych na terenie miasta Skoczów, ujawnili element pochodzenia kolejowego w postaci izolatora wysięgnika sieci trakcyjnej.

Na podstawie dokumentacji prowadzonej na kontrolowanym punkcie skupu złomu funkcjonariusze SOK ustalili sprawcę kradzieży mienia kolejowego. W dalszym toku czynności zawiadowca Sekcji Eksploatacji PKP Polskie Linie Kolejowe w Bielsku Białej potwierdził, że element pochodzi z kradzieży.

Na miejsce przybyli wezwani funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Skoczowie, którzy prowadzą dalsze czynności dochodzeniowo-śledczo wobec 32-letniego złodzieja. Odzyskane mienie kolejowe zostało zabezpieczone i zwrócone Sekcji Eksploatacji PKP Polskie Linie Kolejowe w Bielsku Białej.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X