Komendant Główny SOK na uroczystym apelu z okazji Święta Straży Marszałkowskiej
W dniu 20 maja br. Komendant Główny SOK Jarosław Garstka wziął udział w uroczystym apelu z okazji Święta Straży Marszałkowskiej, który odbył się w siedzibie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli licznych formacji mundurowych oraz instytucji państwowych.
Podczas apelu oddano hołd funkcjonariuszom Straży Marszałkowskiej za ich codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa polskiego parlamentu oraz jego przedstawicieli. W trakcie wydarzenia wręczono również akty mianowania na wyższe stopnie w korpusie podoficerskim, chorążych i oficerskim.
Święto Straży Marszałkowskiej obchodzone jest 20 maja, zgodnie z ustawą uchwaloną w 2018 r. Zgodnie z jej przepisami Straż Marszałkowska jest umundurowaną i uzbrojoną formacją odpowiedzialną za ochronę Sejmu i Senatu, stanowiąc statutową jednostkę organizacyjną Kancelarii Sejmu.
Foto. Sejm RP, Senat RP










