Kolejny złodziej paliwa złapany przez SOK

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Lublina ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który usiłował ukraść olej napędowy z jednej z cystern stojących w stacji towarowej Lublin Główny. Mundurowi udaremnili kradzież ponad 50 litrów paliwa.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
10 maja 2023
Drukuj
Pobierz
Kolejny złodziej paliwa złapany przez SOK

Do zdarzenia doszło podczas działań przeciwko dewastacjom elementów wyposażenia taboru kolejowego w rejonie torów odstawczych, prowadzonych przez funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

Funkcjonariusze GOI SOK zauważyli mężczyznę, który spuszcza olej napędowy przez zawór spustowy cysterny stojącej w stacji towarowej Lublin Główny. Na widok mundurowych sprawca próbował zbiec z miejsca kradzieży, jednak funkcjonariusze po krótkim pościgu udaremnili ucieczkę ujmując mężczyznę i stosując wobec niego środki przymusu bezpośredniego.

Jako dowody rzeczowe funkcjonariusze zabezpieczyli 6 plastikowych wiaderek wypełnionych skradzionym paliwem. Łącznie około 55 litrów oleju napędowego. Mundurowi znaleźli także 9 pustych plastikowych pojemników i 8 pustych plastikowych wiaderek przygotowanych do napełnienia oraz lejki i rękawice.

Ujęty sprawca kradzieży to 42-letni mieszkaniec Lublina, który został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X