Kolejny raz funkcjonariusze nie dopuścili to tego, aby osoba znajdująca się w kryzysie emocjonalnym targnęła się na własne życie

W dniu 20 lutego 2023 roku komendant zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie otrzymał dramatycznie brzmiące zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie dworca kolejowego Szczecin Główny przebywa kobieta, która chce odebrać sobie życie. Błyskawicznie na miejsce wysłany został wspólny patrol funkcjonariuszy SOK i Policji. Mundurowi podczas działań poszukiwawczych szybko zlokalizowali desperatkę. Kobieta znajdowała się w kryzysie emocjonalnym, ze względu na utrudniony kontakt konieczna była interwencja pogotowia ratunkowego.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
22 lutego 2023
Drukuj
Pobierz
Kolejny raz funkcjonariusze nie dopuścili to tego, aby osoba znajdująca się w kryzysie emocjonalnym targnęła się na własne życie

W poniedziałek, 20 lutego br. oficer dyżurny Komendy Miejskiej w Szczecinie powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie, że na terenie dworca Szczecin Główny przebywa kobieta, która chce popełnić samobójstwo. Błyskawicznie na miejsce skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Szczecinie i Policji z Komendy Miejskiej w Szczecinie, którzy pełnili w tym rejonie wspólną służbę.

Mundurowi dysponując rysopisem desperatki przystąpili natychmiast do działań poszukiwawczych, sprawdzając teren kolejowy. Funkcjonariusze szybko odnaleźli poszukiwaną kobietę w okolicy wejścia na teren dworca kolejowego Szczecin Główny.

Ze względu na utrudniony kontakt i brak logiki w wypowiedziach 41-letniej desperatki, mundurowi wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego. Odnaleziona i uratowana kobieta trafiła pod specjalistyczną opiekę medyczną. Dzięki szybkiej reakcji i sprawnym działaniom wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Pamiętajmy, że wielu podobnych tragedii można uniknąć uważnie słuchając osób z bliskiego otoczenia i okazując pomoc w kryzysie. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pod numerem bezpłatnej linii telefonicznej 800 70 2222, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu są gotowi ofiarować wsparcie osobom z myślami samobójczymi.

Podobnie na stronie internetowej www.linia.wsparcia.pl można uzyskać poradę specjalisty w dziedzinie psychiatrii czy pomocy społecznej, porozmawiać przez czat internetowy, wysłać wiadomość e-mail oraz znaleźć informację o instytucjach pomocowych.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X