Kolejny bezdomny uratowany przez SOK przed zamarznięciem

To już kolejny raz, gdy funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Radomiu ratują osobę przed wychłodzeniem. Mundurowi zauważyli bezdomnego śpiącego na śniegu, który potrzebował pomocy, ponieważ był mocno wyziębiony. Życie leżącego mężczyzny w rejonie budynku dworca kolejowego w Chynowie było zagrożone ze względu na niską temperaturę.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
19 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Kolejny bezdomny uratowany przez SOK przed zamarznięciem

Było tuż po północy, a termometr na dworze wskazywał minus 8 stopni, kiedy funkcjonariusze radomskiego posterunku Straży Ochrony Kolei patrolowali teren stacji kolejowej Chynów. Wykonując czynności służbowe podczas nocnej służby, odnaleźli mężczyznę leżącego na śniegu przy dworcu kolejowym. Był mocno wyziębiony i do tego nietrzeźwy.

Mundurowi natychmiast udzielili mu pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Czterdziestolatek bez stałego miejsca zamieszkania został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona fachowa pomoc lekarska. Gdyby nie interwencja patrolu SOK, noc w takich warunkach mogłaby się skończyć dla bezdomnego tragicznie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X