,,Kolej na Pomaganie’’ – pod takim hasłem funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei włączyli się w akcję oddawania krwi

W dniach 3-7 czerwca 2024 roku w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach przebiegała akcja oddawania krwi pod hasłem ,,Kolej na Pomaganie’’. W tą szlachetną akcję włączyli się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Kielcach, którzy postanowili podzielić się z potrzebującymi tym, co najcenniejsze – krwią. Tym razem udało się jej zebrać około 16 litrów.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
27 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
,,Kolej na Pomaganie’’ – pod takim hasłem funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei włączyli się w akcję oddawania krwi

Po raz kolejny funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach udowodnili, że mają wielkie serca i chcą pomagać, nie tylko na służbie. Tym razem mundurowi włączyli się w akcję honorowego oddawania krwi, która odbyła się w dniach 3-7 czerwca br. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Akcja zorganizowana została przez Klub HDK PCK im. Aleksandra Rokickiego działający przy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Kielcach.

W ramach akcji ,,Kolej na Pomaganie’’ funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z kolejarzami oddali około 16 litrów krwi. Jest to kolejny przykład, który potwierdza, że na funkcjonariuszy SOK możemy liczyć nie tylko na obszarze kolejowym, dworcu czy w pociągu podczas pełnionej służby, ale również w sytuacjach takich jak ta. Mundurowi ze Straży Ochrony Kolei podkreślają, że taki gest jest wpisany w etos zawodu funkcjonariusza SOK, którego powołaniem jest służba innym.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X