Kieszonkowiec schwytany podczas działań ,,Bezpieczna Podróż I – 2023’’

W dniach 26-29 stycznia 2023 roku podczas działań pod kryptonimem ,,Bezpieczna Podróż I – 2023’’ koordynator Wydziału ds. bezpieczeństwa i obronności Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszami Grup Operacyjno-Interwencyjnych SOK ujęli kieszonkowca. Ujęty mężczyzna to znany funkcjonariuszom SOK złodziej, który okradał podróżnych.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
31 stycznia 2023
Drukuj
Pobierz
Kieszonkowiec schwytany podczas działań ,,Bezpieczna Podróż I – 2023’’

W niedzielę zakończyły się działania przeciwkradzieżowe pod kryptonimem ,,Bezpieczna Podróż I – 2023’’ prowadzone przez funkcjonariuszy Grup Operacyjno-InterwencyjnychWydziału ds. bezpieczeństwa i obronności Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei w pociągach pasażerskich i dworcach kolejowych na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Funkcjonariusze SOK czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych pełniąc służbę w ubraniu cywilnym.

W akcji wzięli udział funkcjonariusze Grup Operacyjno-Interwencyjnych Straży Ochrony Kolei, którzy ujęli znanego im z wcześniejszych interwencji mężczyznę. Obserwowany złodziej wpadł w ręce funkcjonariuszy SOK na stacji Sosnowiec. Ujęty 68-latek jest sprawcą kradzieży na szkodę podróżnych, których dokonał w trzech pociągach dalekobieżnych.

Mundurowi ustalili, że 68-letni mieszkaniec Sosnowca w pociągu relacji Katowice –Białystok skradł podróżnemu z portfela pieniądze w kwocie 1200 zł. Natomiast w pociągu relacji Bielsko Biała – Olsztyn Główny dokonał zuchwałej kradzieży metodą na podwieszką z kurtki pokrzywdzonego w kwocie 180 zł oraz udowodniono mu kradzież 400 Euro i 300 zł w pociągu Wrocław Główny – Kraków Główny.   

Podczas dalszych czynności wyjaśniających zabezpieczono monitoring i ustalono pokrzywdzone osoby.  Ujęty złodziej należał do śląskiej grupy okradającej podróżnych. Został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Straż Ochrony Kolei prowadzi zintensyfikowane działania przeciwkradzieżowe na terenie całego kraju. Składy pasażerskie patrolowane i obserwowane są w dzień i w nocy nie tylko przez umundurowanych funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, lecz także przez specjalne grupy operacyjno-interwencyjne działające po cywilnemu.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X