Kierował pojazdem na „podwójnym gazie”

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Krakowie ujęli pijanego kierowcę. 37-latek prowadził auto mając półtora promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
22 listopada 2023
Drukuj
Pobierz
Kierował pojazdem na „podwójnym gazie”

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie patrolując rejon stacji Kraków Olsza zauważyli pojazd marki Seat Toledo, którego kierujący nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy. To wzbudziło u funkcjonariuszy pewne podejrzenia. Postanowili skontrolować pojazd.

Kierującym samochodem osobowym okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu, w związku z czym postanowili powiadomić Policję.

Jak się okazało w późniejszym czasie podejrzenia funkcjonariuszy SOK okazały się być trafne, ponieważ policyjne badanie wskazało u kierującego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X