Już niebawem kolejowe działania RAILPOL „AKTYWNA TARCZA” 

Po zatwierdzeniu przez Radę Strategiczną RAILPOL w Belgradzie na rok 2024 przewidziano dwa Działania Operacyjne Aktywna Tarcza: pierwsze odbyło się już w styczniu a drugie przewidziane jest na czerwiec. Ostatnia akcja, dzięki oddaniu i wysiłkom europejskiej policji kolejowej, w tym polskiej Straży Ochrony Kolei osiągnęła jeden z najlepszych wyników w historii dla tego typu inicjatyw w Europie.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
17 czerwca 2024
Drukuj
Pobierz
Już niebawem kolejowe działania RAILPOL „AKTYWNA TARCZA” 

Przeprowadzenie drugiej operacji zaplanowano pod koniec czerwca. Podobnie jak podczas poprzednich działań, Straż Ochrony Kolei przy wsparciu Policji i Straży Granicznej będzie się skupiać na dokładnych kontrolach pociągów, pasażerów, dworców kolejowych, bagaży i przechowalni bagażu.

Koncepcja akcji pozostaje ta sama: przeprowadzanie kompleksowych kontroli w pociągach, szczególnie tych o dużych prędkościach i międzynarodowych, a także na stacjach, z możliwością kontroli pasażerów i ich bagażu. Metody i procedury, które mają być zastosowane zależą od europejskich formacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na kolei, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Operacja obejmuje również rozszerzenie tych kontroli na przechowalnie bagażu.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X