Jubileusz 35-lecia Straży Miejskiej m.st. Warszawy na Placu Zamkowym

2 czerwca na Placu Zamkowym w Warszawie odbyły się uroczyste obchody Święta Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Tegoroczne wydarzenie miało szczególny wymiar i charakter, ponieważ formacja świętuje 35-lecie swojej działalności. Straż Ochrony Kolei reprezentował Komendant Główny SOK Jarosław Garstka, któremu towarzyszył Komendant Regionalny SOK w Warszawie Kamil Koźmiński oraz poczet sztandarowy.
Autor tekstu
st. insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
3 czerwca 2026
Drukuj
Pobierz
Jubileusz 35-lecia Straży Miejskiej m.st. Warszawy na Placu Zamkowym

W jubileuszowej uroczystości uczestniczyli Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski, przedstawiciele władz państwowych z Wojewodą Mazowieckim Mariuszem Frankowskim, reprezentanci służb mundurowych, Powstańcy Warszawscy, burmistrzowie warszawskich dzielnic oraz liczni zaproszeni goście.

Podczas ceremonii nowo przyjęci strażnicy miejscy złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski wręczył medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Karola Nawrockiego oraz honorowe wyróżnienia dla pracowników Straży Miejskiej. Prezydent Rafał Trzaskowski przekazał również nagrody najbardziej zasłużonym funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom.

Uroczystość uświetniła musztra paradna Kompanii Reprezentacyjnej Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz przemarsz pocztów sztandarowych służb mundurowych, w tym Straży Ochrony Kolei. Wydarzenie stanowiło okazję do podkreślenia znaczenia współpracy pomiędzy formacjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne oraz do uhonorowania osób szczególnie zaangażowanych w realizację tych zadań. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Foto. st. insp. Tomasz Dąbrowski

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X