Irańczycy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę

Na torach szlakowych Hajnówka – Nieznany Bór w ramach prowadzonych ogólnopolskich działań „STOP Brawura” funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Czeremchy ujawnili w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego cztery osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę państwową z Białorusi do Polski. Cudzoziemcy z Iranu byli w dobrej kondycji i nie potrzebowali pomocy medycznej. Zostali przekazani do dyspozycji Straży Granicznej w Białowieży.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
22 maja 2024
Drukuj
Pobierz
Irańczycy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę

21 maja w godzinach porannych funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czeremsze w trakcie działań „STOP Brawura” na szlaku kolejowym Hajnówka – Nieznany Bór w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego kat. D zauważyli spacerujące po torowisku cztery osoby. Po podjęciu interwencji okazało się, że kobieta i trzech mężczyzn nie posiadają przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki SG w Białowieży, którzy ustalili, że ujawnione osoby są obywatelami Iranu oraz nielegalnie przekroczyły granicę Polski z Białorusią. Czwórka Irańczyków w wieku od 19 do 42 lat została przekazana do dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Białowieży.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X