Intruz wtargnął do kabiny maszynisty

W nocy na terenie stacji kolejowej Kraków Płaszów doszło do nietypowego incydentu. Do kabiny maszynisty pociągu POLREGIO wtargnął mężczyzna, który manipulował przy pulpicie sterowniczym elektrycznego pojazdu. Interweniować musieli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Teraz 59-latek poniesie konsekwencje swoich działań.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
4 października 2023
Drukuj
Pobierz
Intruz wtargnął do kabiny maszynisty

We wtorek, 3 października br. komendant zmiany krakowskiej komendy Straży Ochrony Kolei otrzymał zgłoszenie od rewidenta, że podczas obchodu taboru elektrycznego EZT, na torach postojowych zauważył włamanie do kabiny maszynisty w jednostce obsługującej pociąg POLREGIO. Na miejsce skierowano patrol SOK.

Po chwili funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie ujęli sprawcę włamania. Intruz w kabinie maszynisty pojawił się przed godziną pierwszą w nocy. Mężczyzna wszedł do jednostki elektrycznej, podczas obsługi technicznej składu pociągu na stacji Kraków Płaszów. 59-latek naruszając pozycje przełączników prawdopodobnie usiłował uruchomić pojazd kolejowy.

Mężczyzna został przekazany policjantom z Komisariatu II Policji w Krakowie, którzy prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X