Interwencja patrolu SOK wobec agresora, który głową rozbił szybę autobusu miejskiego

Katowiccy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podczas patrolu stacji towarowej Katowice Szopienice Północne, podjęli interwencję wobec agresywnego mężczyzny, który uderzając własną głową rozbił szybę stojącego w zatoce przystankowej autobusu miejskiego. W wyniku agresji mężczyzna samookaleczył się i zniszczył szybę w pojeździe. Decyzją lekarza został hospitalizowany. Ujęty przez funkcjonariuszy SOK 29-latek z Katowic został przekazany Policji. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
2 maja 2023
Drukuj
Pobierz
Interwencja patrolu SOK wobec agresora, który głową rozbił szybę autobusu miejskiego

Do zdarzenia doszło wczoraj na przystanku autobusowym przyległym do stacji towarowej Katowice Szopienice Północne. Kierujący autobusem komunikacji miejskiej linii 72 zaalarmował funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach, prosząc o pomoc wobec agresywnego 29-latka, który uderzał głową o szybę, gdy autobus stał na przystanku. Natychmiast na prośbę kierowcy autobusu funkcjonariusze SOK podjęli interwencję wobec agresora. Mężczyzna w wyniku swojego zachowania samookaleczył się i zniszczył przednią szybę autobusu.

Funkcjonariusze SOK po ujęciu agresywnego mężczyzny udzielili mu pomocy przedmedycznej z uwagi na obrażenia głowy i silne krwawienie. O zdarzeniu powiadomiono Komisariat V Policji w Katowicach. Następnie 29-letniego mieszkańca Katowic przejął Zespół Ratownictwa Medycznego, który w asyście policjantów przetransportował agresora do szpitala. Na miejscu zszyto mu głowę i pozostawiono na obserwacji. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze z Komisariatu V Policji w Katowicach zabezpieczyli monitoring z autobusu. Trwa szacowania strat. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X