Halowy turniej piłki nożnej o „Puchar” Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność”

W dniu 22. kwietnia 2022r. w Łowiczu odbył się Halowy turniej piłki nożnej o Puchar Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność”. W zmaganiach drużyn uczestniczyła reprezentacja Straży Ochrony Kolei.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
28 kwietnia 2022
Drukuj
Pobierz
Halowy turniej piłki nożnej o „Puchar” Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność”

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność” zorganizowała w dniu 22. kwietnia 2022 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu Halowy turniej piłki nożnej o Puchar Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność.

W rywalizacji uczestniczyła reprezentacja Straży Ochrony Kolei oraz 13 drużyn ze środowiska kolejowego z całej Polski. Wszystkim przyświecała wspólna idea – wspieranie, rozwój i promocja sportu.  

W rozgrywkach grupowych funkcjonariusze SOK zmierzyli się z reprezentacją ZRK DOM Poznań Centrala wygrywając 9:0 oraz
z reprezentacją PKP Cargo Centralny Zakład w Warszawie, z wynikiem  7:0. Po dwóch zwycięskich meczach drużyna SOK awansowała do ćwierćfinału turnieju, gdzie zmierzyła się z reprezentacją ZRK DOM Poznań. Po zaciętej walce mundurowi wygrali 1:0.

W meczu półfinałowym reprezentacja Komendy Głównej SOK zmierzyła się z piłkarzami z Przedsiębiorstwa Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie. Pełen emocji mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. O zwycięstwie w meczu zdecydowały rzuty karne, które zakończyły się wynikiem 5:4 dla graczy z Krakowa dając im awans do finału.

W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Straży Ochrony Kolei spotkała się z Dryżyną Zakładu Maszyn Torowych z Krakowa, który zakończył się wynikiem 0:0, a zdobywcę III miejsca wyłoniły rzuty karne, w których zawodnicy w granatowo-złotych barwach z orłem Straży Ochrony Kolei na piersi zwyciężyli 5:4.

Po zaciętym finale pomiędzy drużynami PNUIK Kraków i Zakładu Linii Kolejowych w Zielonej Górze Puchar Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ Solidarność wywalczyli kolejarze z Zielonej Góry pokonując drużynę z Małopolski wynikiem 2:1.

Turniej zorganizowany przez Sekcję Zawodową Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność” zgromadził liczną widownię stwarzając doskonałą okazję do spotkania i integracji po długim okresie przymusowej izolacji z powodu Pandemii Koronawirusa.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X